Ostatkový průvod Zástřily 2007

Pár fotek z ostatkového průvodu


Lišák nejmladší Juch Díky Lišákovi a jeho organizačním schopnostem (budiž jim udělena poklona) se aj pár „hudebníků“ z naší mládežnické dechule zúčastnilo tradičního Masopustního průvodu, takové té pěkné vesnické taškařice, při které sa chodí dům od domu, známý od známého, vodí medvěd, muzikanti vyhrávajó.

A víte vůbec co to vlastně Masopust je a prečo sa slaví. Ne? Tak to se rychle koukněte na www.ceske-tradice.cz a okamžitě to napravte. Slavit a nevědět co, to sa přeca nedělá.

Ale teď již honem k temu co a jak bolo. Trumpeťák v čepici Sraz bol domluvené na tajemnějším kulturáku a muzikanti tam byli jako první díky čemuž jsme měli taky největší výběr Naši trumpeťáci z převleků z místního skladu. Však se podívéte jak nám to panáčkové vyfešákovali. :-) Časem došel medvídek (Pú) a další členové průvodu. I přesto, že letošní účast nebyla úplně sto procentní bo virus chřipky navštívil aj Zástřizly, se nás nakonec dosti a mohlo sa vyrazit. A že to byla náročná cesta … obejít aj takó maló dědinku nám trvalo přes 4 hodiny …. ale každopádně to bol skvěle ztrávený čas (nelze než všem doporučit aby se příští rok připojili do průvodu). A v čem že to spočívá náročnost cesty? Nu, jak tradice velí každé správné Zástřizlák dá okoštovat ohnivé „švestkové“ vody … nu a po ní, to sa nálada hnedle zvedá ( no ale aj prsty tuhnou a uši rozlaďují …. tak už tušíte, kde jest zakopán pes :-). Letos ovšem došel celý průvod po vlastních až úplně do konce, což prý nebývá pravidlem … nu a to svědčí a naší velké odolnosti vůči ohnivé vodě :-) Frňákovník

A co říct závěrem? Nu, je to pěkná tradice a je dobře že sa slaví … protože i toto tvoří atmosféru našeho venkova a patří k místnímu folklóru.